KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156045
nr 1415 6045
Charles Roka
(1912-1999), Ungern
Oljemålning, Signerad, barn med hund. Olja på duk, 80x64cm, yttermått inklusive ram: 96x79cm
Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 19:02:52
30/8 18:15:19
Charles Roka
Läs mer om Charles Roka